Copy
 
Loov Euroopa
Märtsikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Kevadel mõtleme publikule
 
Tänavuseks kevadekuulutajaks on aprilli alguses toimuv Loov Euroopa publiku kaasamise konverents Sihtrühm: publik. Konverents toimub 6. aprillil kinos Artis ning on suunatud kõigile kultuurisektori spetsialistidele, keda huvitavad publiku kaasamise ja turunduse teemad.

2016 on Loov Euroopa Kultuurile erakordselt töökas: käesoleva perioodi jooksul avanevad sel aastal viimast korda  platvormide ja võrgustike taotlusvoorud (tähtaeg 5. oktoober) ja kirjandustõlgete raamlepingute taotlusvoor. Iga-aastaselt jätkuvad aastani 2020 kirjandustõlgete taotlusvoor (tähtaeg 27. aprill) ja koostööprojektide taotlusvoor tähtajaga 5. oktoober.

Erakorraliselt avati äsja ka taotlusvoor projektidele, mis tegelevad pagulaste integreerimisega läbi kultuuri. Vooru juhised avaldatakse nädala jooksul, kuid juba on teada, et tingimused on sarnased koostööprojektidele, aga mõnes osas oluliselt leebemad. Väiksem on ka omafinantseeringu määr.

Ilusat kevade algust ning kohtumiseni konverentsil!
Uudised
Konverents „Sihtrühm: publik“ uurib, kuidas kultuur laiemate rahvahulkadeni viia
 
Kuidas leida rohkem publikut? See küsimus tõstatub nii siis, kui Sinu kultuurisündmus on alles uus ja tundmatu ja otsib oma kohta auditooriumi südames, kui ka siis, kui publiku kasvule seavad ruumid oma füüsilised piirid.
Loov Euroopa Eesti kutsub Sind uusi võimalusi uurima ja publiku kasvatamise ning kaasamise nippe saama 6. aprillil kinos Artis toimuvale konverentsile.
Esinejate seas on nt. Marc Sands (Christie´s oksjonimaja turundusjuht), Jakub Duszynski (Poola filmilevitaja, Gutek Film) jt.

Loe lähemalt
Avanes pagulaste integratsiooniprojektide voor
 
Euroopa Komisjon avas esmakordselt vooru, millega plaanitakse toetada projekte, mis aitavad kaasa pagulaste integreerumisele läbi kultuuri. Taotlemise tähtaeg on 28. aprill.

Vooru eesmärk on toetada kultuuri, audiovisuaal ja sektoriteüleseid projekte, mis püüavad kaasa aidata pagulaste integreerumisele Euroopa kogukondades. Projektid peaksid rõhutama järgmiseid väärtuseid: mitmekesisuse austamine ja mõistmine, demokraatia väärtused, kodanikuühiskond, kultuuridevaheline dialoog, tolerantsus ja teiste kultuuride austus.

Loe lähemalt
MEDIA koolitustele registreerumise tähtajad – MÄRTS
 
(Tähtajata) Essential Legal Framework – Clearing rights for film and TV (Toimub 13.-17. Aprill)
10.03. European TV Drama Series Lab
13.03. Inside Pictures
15.03. Cross Channel Film Lab
18.03. Multiple Revenue Stream Training for Future Films
25.03. Feature Expanded
28.03. MFI Script 2 Film Workshops 2016

Loe lähemalt
 
Avanes kirjandustõlgete taotlusvoor
 
Avanes muudetud tingimustega Loov Euroopa kirjandustõlgete toetamise taotlusvoor. Taotluste esitame tähtaeg on 27. aprill kl 12 Brüsseli aja järgi.
Muudetud on Euroopa kirjandusauhinnaga autasustatud teoste tõlkimise osakaalu 15 punktini. Taotlemise protsessi on lihtsustatud ning taotlusvormile peab lisama ainult paar kohustuslikku lisa. Postiga paberkandjaid enam saatma ei pea. Taotlusvormile tuleb aga lisada taotleva organisatsiooni registreerimist tõendav dokument. Eraldi strateegiadokumenti ei nõuta, täiendava info jaoks on taotlusvormi jäetud 2 lehekülge.

Loe lähemalt
Õppeasutused saavad esitada kandidaate Euroopa noorte arhitektide auhinnale
 
Kui õpid või oled just ülikooli lõpetamas, siis noorte arhitektide auhind (YTAA – Young Talent Architecture Award) ootab kandideerima.
Kandideerima oodatakse 2015-2016 akadeemilise õppeaasta lõpetajaid ja arhitektruuri, linnaplaneerimist ja maastikuarhitektuuri õpetavaid (üli)koole Euroopas. Osalemiseks peavad (üli)koolid end registreerima ja seejärel saavad nad esitada kandidaate. Kandideerimise tähtaeg on 15. juuli. 

Loe lähemalt
New Sounds of Europe videoplatvorm kutsub noori muusikuid end tutvustama
 
New Sounds of Europe on mittetulunduslik videoplatvorm, kus noored muusikud ja bändid saavad end tutvustada. ” Usume, et oluline on muusika kvaliteet, mitte see, kust riigist muusikud tulevad,”  räägivad platvormi loojad. Iga videosessioon on heaks tutvustuseks nii bändile kui ka regioonile, kust muusikud tulevad.

Loe lähemalt

Kutse koolitusele: Intercultu(R)eality
 
8.-16. mail toimub Palermos, Itaalias koolitus, mille eesmärk on läbi meediahariduse ja kultuuridevahelise õppimise võidelda ekstremismi ja ksenofoobia vastu ning parendada kultuuridevahelist arusaamist.
Intercultur(E)ality on suunatud aktiivselt kasvatama tolerantsi. Koolitusest võtab osa 9 erinevat ühingut ning üks kool Bulgaariast, Eestist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Lätist, Makedooniast, Portugalist, Slovakkia Vabariigist ja Hispaaniast. Projektiga soovitakse noorsootöötajatele anda kultuuridevahelise õppimise ja meediahariduse kompetentse nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Kandideerimise tähtaeg on 1. aprill 2016.

Loe lähemalt
Kalender
Konverents Sihtrühm: publik 6. aprillil
 
Kuidas leida rohkem publikut? See küsimus tõstatub nii siis, kui Sinu kultuurisündmus on alles uus ja tundmatu ja otsib oma kohta auditooriumi südames, kui ka siis, kui publiku kasvule seavad ruumid oma füüsilised piirid. Konverentsil otsime vastuseid ka küsimustele nagu: Kuidas toimub kultuuri turundamine? Kes peaks valima filme kino programmi? Millised on head näited tublist publiku kaasamise tööst?

Loe lähemalt
 
MEDIA täiendkoolitused – taotlusvooru tähtaeg 14. aprill
 
MEDIA alaprogramm toetab täiendkoolitusprogramme, mis stimuleerivad audiovisuaalvaldkonna spetsialistide oskuste ja teadmiste omandamist, hõlmates muuhulgas võrgustike loomise algatusi, digitehnoloogiate, uute lähenemisviiside ja ärimudelite kasutamist ja katsetamist.

Loe lähemalt
 
MEDIA üksikprojektide arendus – taotlusvooru tähtaeg 21. aprill
 
Üks alaprogrammi MEDIA prioriteete audiovisuaalsektori tugevdamisel on suurendada AV-sektori firmade suutlikkust arendada Euroopa audiovisuaalteoseid, millel oleks tugev potentsiaal levida nii Euroopas kui ka kaugemal, ning soodustada Euroopa ja rahvusvahelist kaastootmist.

Loe lähemalt
 
Kirjandustõlgete taotlusvooru tähtaeg 27. aprill
 
Meetme eesmärgiks on teha Euroopa väiksemates keeltes ilmunud kirjandus kättesaadavaks üle Euroopa. Eelistatud on auhinna võitnud teosed.

Loe lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -