Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Koostöövõtmes aasta
 
Loov Eesti  tegemistest saab lugeda Eesti Päevalehe vahel ilmunud ajalehest. Võtame kokku, milline oli 2019. aasta loomemajanduses, tutvustame arenduskeskuste tegemisi ja anname ülevaate Loov Euroopa edukatest projektidest. Heidame pilgu ka filmimaailma telgitagustesse. 

"Pole tõesti erilist vahet, kas oled loomemajanduse arendaja Itaalias, Saksamaal, Rootsis või Eestis.  Probleemid, millega tuleb rinda pista, on sarnased, rõõmud, mida see töö endaga kaasa toob, ikka samad," kirjutab Eva Leemet.
Olemegi ju osa laiemast kogukonnast.

Kõik meie tegemised ajalehte ei mahtunud, endiselt hoiame teid kursis oma veebi ja uudikirja vahendusel
Ajalehte saab lugeda SIIN

Soovime kõigile headele koostööpartneritele toredat aasta lõppu!
Uudised
Loomemajandus Eestis. A.D. 2019


 
Et siis kuidas loomemajandusel Eestis aastal 2019 läheb? Loomemajandusel läheb Eestis täiesti normaalselt. Loomeettevõtted sünnivad ja kasvavad, mõni lööb läbi, paljud tulevad ots-otsaga kokku, ja paljud lõpetavad tegevuse. See ongi täiesti normaalne.
 
Loe edasi
Loov Eesti avab jaanuaris startuppidele kiirendi Gruusias
 
 
PESA Virtual Academy on 3-kuuline kiirendiprogramm startup ettevõtetele.Programmi eesmärgiks on anda teadmisi ja suunata alustavaid ettevõtjaid, et aidata kaasa ettevõtete kiirele ning tõrgeteta arengule.
 
Loe edasi
Loov Eesti lööb kaasa rahvusvahelises projektis Creative Ports
 
Creative Ports edendab kasvu ja tööhõivet Läänemere piirkonna kultuuri- ja loomemajanduses, edendades tugiorganisatsioonide ja ettevõtete rahvusvahelistumist.
 
Loe edasi
Loov Eesti aitab luua loomemajanduse õppemoodulit ülikoolidele
 
Eesti, Norra ja Islandi ülikoolid ning Loov Eesti  ja CreativityLab lõid käed, et asuda koos välja arendama loomemajanduse õppemoodulit ülikoolidele.
Loomemajanduse õppemoodul pakub kõiki vajalikke elemente uuendusliku loomeettevõtluse kursuse kokkupanekuks bakalaureuseõpilastele. Lisaks saab seda kasutada valikainete mooduli loomiseks MBA tudengitele ning ettevõtlusinkubatsiooni programmi kokkupanekuks inimestele, kes on huvitatud loomeettevõtlusega alustamisest.
 
Loe edasi
EAS toetab seitset loomemajanduse valdkonna arenduskeskust 1,4 miljoni euroga
 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab kokku ligi 1,4 miljoni euroga seitset loomemajanduse valdkonna arenduskeskust, mille eesmärk on suurendada ettevõtete lisandväärtust ja ekspordisuutlikkust. Arenduskeskused loovad loomeettevõtjatele võimalused oma toodete, teenuste ja ärimudelite arendamiseks.
 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Loovuse podcast “Sähvatus” Episood #18: koolijuhid Kadi Kreis ja Marjeta Venno

Loovuse podcast “Sähvatus” episood #19: Harald Lepisk 
Sündmused
 
22-23
jaanuar 2020
 
     
  Ringdisaini koolitus ‘‘The Ecodesign Learning Factory‘‘  
     
 
 
17-21
veebruar 2020
 
     
  "Tööle kaasa"  
     
 
 
21
märts 2020
 
     
  Laulukirjutamislaager  
     
 
 
25-26
august 2020
 
     
  Lisa kalendrisse: The Conference Malmös  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Muusikakonkursid
 
Toetuse eesmärk on tagada Eesti rahvuskultuurile ning interpretatsiooni ja heliloomingu arenguks oluliste rahvuslike ja rahvusvaheliste muusikakonkursside ning noorte muusikute erialast taset tõstvate sündmuste Eestis toimumine.
Taotluste esitamise tähtaeg on 18. detember 2019.
 .
 
Loe edasi »
 
 
 
Muusikafestivalid ja suursündmused
 
Toetuse eesmärk on tagada eesti rahvuskultuuriliselt ja professionaalse helikunsti seisukohast oluliste muusikafestivalide järjepidevus ja areng, suurendada eesti interpreetide ja heliloojate võimalusi oma loomingu tutvustamiseks, parandada elanikkonna võimalusi juurdepääsuks professionaalsetele muusikasündmustele, suurendada eesti muusikute kaasatust kontserdikorraldajate omaproduktsioonides ja edendada professionaalse kontserdikorralduse arengut kogu Eestis.
Taotluste esitamise tähtajad on 25. november 2019 ja 13. märts 2020.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhjamaade Organisatsioonide mobiilsusprogramm NOIM
 
Jooksvalt, ilma tähtajata on avatud taotluste vastuvõtt vahetusprogrammi Eesti ametnikele ja MTÜ-de esindajatele Põhjamaade Ministrite Nõukogu allasutuste ja koostööorganisatsioonidega tutvumiseks, nendevahelise koostöö tekitamiseks ja tugevdamiseks. Tutvu lähemalt vahetusprogrammiga siin. 
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia