Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata siia.
dokumendihaldus.ee UUDISKIRI juuli 2010

Süsteemselt ja paindlikult!

Hoolimata sellest, et väljas lõõmab päike ja on puhkuste aeg, edastame dokumendihalduse huvilistele värskeid valdkonnauudiseid.
Kõige tähtsam teave – ühingu suveseminar toimub 15. augustil Pärnus. See on juba kolmas kord, kui seminar aset leiab, ja varasemad seminarid on osalejate arvates igati õnnestunud. Seega, kallis ühingu liige, tule ja osale taas suveseminaril, kus teemaks dokumendihaldurile nii vajalik oskus nagu enesekehtestamine ja koolitajaks oma valdkonna tipptegija, ning seda kõike taskukohase hinnaga. Ära lase sellist võimalust käest!

Teemad:

 

Suveseminar 2010 toimub 15. augustil Pärnus

kuulutusHead Dokumendihaldurite Ühingu ja Arhivaaride Ühingu liikmed ning dokumendihalduri kutsetunnistuse omanikud.
Dokumendihaldurite Ühingul on hea meel paluda Teid suveseminarile, mis toimub 15. augustil algusega kell 10.00 Pärnus looduskauni asukohaga puhkekeskuses Villa Andropoff.
 
Seminari teemad ja koolitajad:
Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga. Lektor Anu Virovere, MSc.
Anu Virovere on psühholoog, suhtlemistreener ning staažikas koolitaja. Anu Virovere on lõpetanud Tartu Ülikooli (füüsikateaduste magister) ja psühholoogia erialal. Ta on läbinud suhtlemistreenerite õppe Tallinna Pedagoogikaülikoolis, omab suhtlemistreeneri diplomit ning töötanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis, Tehnikaülikoolis ja EBS-is psühholoogia ja organisatsioonikäitumise õppejõuna ja treenerina. Tippkoolitaja Anu Virovere jagab oma loengusarjas hulganisti nõuandeid ja näpunäiteid, kuidas dokumendihalduri töövõimekust tõsta ja ametit väärtustada äärmiselt vajaliku oskuse – enesekehtestamisoskuse kaudu. Seminaril osalejad saavad ka nimelise tunnistuse koolitusfirmalt EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS loengutsükli „Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga“ läbimise kohta.
 
Liikumine ja energiate liigutamine kontoritöötajale töökeskkonnas. Lektor TÜ VKA tantsukunsti õppejõud Enn Meiesaar.
Enn Meiesaar on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis, Eesti Võimlemisliidus (EEVL), Estonian Fitness Academy`s (EAF) ning omab tantsuõpetaja ja aeroobikatreeneri oskusi. Karismaatiline ning särasilmne Enn Meiesaar on üks väheseid Eesti meesaeroobikatreenereid. Dokumendihaldurite Ühingu suveseminari jaoks on Ennul ette valmistatud uus ja unikaalne etteaste, millest seminarist osavõtjatel on võimalik esimesena osa saada.
 
Päevakava:
9.30 – 10.00 Kogunemine ja tervituskohv
10.00 – 12.00 Liikumine ja energiate liigutamine kontoritöötajale töökeskkonnas. Enn Meiesaar.
12.00 – 12.15 Kohvipaus
12.15 – 13.45 Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga. Anu Virovere. Suhtleja kompetentsimudel. Isiksuslikud kompetentsid.
13.45 – 14.45 Lõuna
14.45 – 16.15 Suhtlemine kui protsess. Partneri taju. Mõjustamine. Manipulatsioon. Demagoogia.
16.15 – 16.30 Kohvipaus
16.30 – 17.30 Sõnumi anatoomia. Kehtestamise tehnikad.
Alates 17.30 Vaba õhkkond – võimalus jalutada rannas ja promenaadil, nautida loodust ning omavahel suhelda.
 
Registreerimine ja osavõtutasu:
Palume kõigil osavõtjatel hiljemalt 6.augustil seminarile registreeruda registreerimislehel www.eformular.com/kadarik/suveseminar.html.

Osavõtutasu 350 krooni (22,37 €)  palume hiljemalt 6. augustiks tasuda MTÜ Dokumendihaldurite Ühingu pangaarvele 10220073279010 SEB Pank (vajadusel väljastab arve osavõtutasu kohta Tiia Ots, tiia555@hot.ee). Osavõtutasu sisaldab loengute kuulamist, loengumaterjale, lõunasööki ja kohvipause. Lõunasöögi menüüs saab valida kolme põhiroa hulgast (köögiviljastruudel koorekastmega – sobib taimetoitlastele, pasta singi ja peekoniga ning tomatine kanapaella, magustoiduks pakutakse õuna-karamelli plaadikooki. Põhiroa palume enne välja valida ning sellest samuti teada anda registreerimislehel. 
 
Asukoht:
randVilla Andropoff asub aadressil Valgeranna küla, Audru vald, 88301 Pärnu maakond, veebileht asub aadressil www.andropoff.ee. Asukoha kaardil leiab siit: www.andropoff.ee/kaart ja kirjaliku teejuhise siit: www.andropoff.ee/kirjalik-teejuht1. Kindlasti tuleb kasuks see, kui autodega tullakse mitmekesi, seega palume kõigil, kes saavad kedagi enda auto peale võtta või autos kohta otsivad, sellest teada anda foorumis.

Majutus:
Soovi korral on seminaril osalejatel võimalik Villa Andropoffis soodustingimustel majutust saada:  

 • Kahene tuba ridaelamus (magamistuba, dušš, wc) 600.- (40 €)    /öö ilma hommikusöögita ja 750.- (50 €)    koos hommikusöögiga, (tavahind 750.- (50 €)   ilma hommikusöögita)
 • 4 inimese apartementridaelamus (2 eraldi magamistuba, elutuba, kööginurk, saun, dušš, wc, tv) 1200.- (80 €)    / öö ilma hommikusöögita ja 1500.- (100 €)   koos hommikusöögiga (tavahind 1800.- (120 €)  ilma hommikusöögita)
 •  4 inimese apartement peamajas (2 eraldi magamistuba, elutuba, kööginurk, saun, dušš, wc, tv) 1200.- (80 €)  /öö ilma hommikusöögita ja 1500.- (100 €)  koos hommikusöögiga (tavahind 2100.- (140 €)  ilma hommikusöögita)


villaEt hinnasoodustust saada, tuleb majutuse broneerimisel kindlasti sellest teada anda, et tegemist on Dokumendihaldurite Ühingu suveseminaril osalejaga. Kasutades broneerimisvormi www.andropoff.ee/broneerimine, tuleb märkida firma nime lahtrisse "Dokumendihaldurite Ühingu suveseminaril osaleja".

 
Suveseminari kohta annab lisainfot Teele Kurm, 510 9163 begin_of_the_skype_highlighting              510 9163      end_of_the_skype_highlighting, teele@qrm.pri.ee.
   
 

2010. aasta kutseeksami tulemused 

Katrin Roosileht, DHÜ juhatuse esimees, kutsekomisjoni esimees

2010. aasta dokumendihalduri kutseeksamid toimusid traditsiooniliselt juuni esimesel nädalavahetusel Lõuna-Eesti taotlejaile Viljandis ning Põhja-Eesti rahvale Tallinnas. Kokku esitati 21 avaldust. Eksamil osales 19 kutse soovijat ning kutsekomisjon leidis, et neist 16 suutsid seekord demonstreerida vajalikke teadmisi ja oskusi. Kutseeksami hindamiskomisjoni esimees Veiko Berendsen tõdes, et seekordne eksam läks igati korda, sest teadmiste ja oskuste tase oli parem kui varasematel aastatel. Kutsekomisjon leidis, et kindlasti on sellele kaasa aidanud 2009. aasta eksami küsimuste ja praktiliste ülesannete kirjelduste avalikustamine Dokumendihaldurite Ühingu veebilehel.

Dokumendihalduri kutse V taseme omanikuks said:kutsetunnistus
VIRGE KADARIK
ANNE-LY LEITSALU
MONIKA PALLA
RIIN PALTA
PILLE VESTUNG
BIRGIT ÄRM
 
Kutse IV taseme värsked omanikud on:
INNA AUS
PILLE JÄRVEKALD
SILJA KITZEL
ANU MARIPUU
KAIRIT MIKKIN
LIIS OJAMÄE
TERJE SÖÖTkutsekoda
EDE TALISTU
ANU TAMM
HEILI VISNAPUU
 
Õnnitleme kõiki kutse saanuid!
 
 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias dokumendihalduse eriala lõpetanud 2010. a kevadel 

Katrin Roosileht, TÜ VKA info- ja dokumendihalduse õppekava programmijuht

Suvise pööripäeva eel said Ugala teatri laval kõrgharidust tõendava diplomi 35 dokumendihalduse eriala lõpetajat. Neist neli lõpetas kooli tulemusega cum laude.
Kooli lõpetamiseks valis eksami 24 tudengit, neist 17 sooritas selle dokumendihalduri kutseeksamina. Lõputöö kirjutas 11 tudengit, neist viie uurimus hinnati suurepäraseks. Kaitsmiskomisjoni esimees Kurmo Konsa leidis, et kvaliteedi kasvu taga on lõputööde teemade rakenduslik iseloom ning keskendumine koolis õpitavatele infokorralduse ja dokumendihalduse valdkonna probleemidele.
Lõputööde nimekiri: 

 • Monika Kangur. SA Pärnu Haigla veebisaidi kasutatavuse ja käideldavuse analüüs. Juhendaja Aivi Sepp.
 • Riina Kikas. Saadjärve kooli ajalugu. Juhendaja Lea Leppik.
 • Eret Kolla. Viljandi linnavalitsuse struktuur ja asjaajamine aastatel 1919-1949. Juhendaja Lea Leppik.
 • Eve Lepik. Elektroonilisele dokumendihaldusele esitatavate nõuete rakendamine prokuratuuris kasutusel oleva dokumendihaldussüsteemi e-büroo näitel. Juhendaja Lea Baumann.
 • Ilona Niklus. Infoliikumine ja sisekommunikatsioon organisatsioonis Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli näitel. Juhendaja Mai Põldaas.
 • Leili Ruul. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite kasutamine Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppetöös. Juhendaja Aivi Sepp.
 • Anu Sillandi. Kohaliku omavalitsuse funktsioonide dokumenteerimine Vändra Alevivalitsuse näitel. Analüüs ja ettepanekud. Juhendaja Veiko Berendsen.
 • Rita Suve. Eesti kindlustusseltside poolt pakutavad e-teenused ja nende kasutamine klientide poolt ERGO kindlustuse näitel. Juhendaja Mai Põldaas.
 • Merve Süvaorg. AS Eesti Post struktuur ja asjaajamise ühtlustamine Viljandi kontori näitel 1991-2010. Juhendaja Lea Baumann.
 • Kristi Tamson. Veebipõhised avalikud teenused ja e-kaasamine Pärnumaa omavalitsuste näitel. Juhendajad Erli Aasamets ja Katrin Roosileht.
 •  Aili Velbaum. Dokumendihalduri tööülesannete määratlemine ministeeriumites dokumendihaldusega tegelevate ametnike näitel. Juhendaja Katrin Roosileht.

Lõputööde sisu lühiülevaated ja lingid täistekstidele leiate siit.
 
 

Tallinna Ülikoolis 2010. aastal dokumendihalduse eriala magistrikraadi omandanudTLU

Liivi Aarma, TLÜ Infoteaduste instituut, dotsent

2010. aasta juunis said oma magistridiplomi kätte viis magistranti:

 • Katrin Mand kaitses edukalt magistritööd teemal „Elektroonilise dokumendihaldussüsteemi juurutuseelse analüüsi läbiviimine” (juhendaja Raivo Ruusalepp). Töö aktuaalsus seisneb tõsiasjas, et tänapäeval on tekkinud hulk probleeme ja tõrkeid dokumendihaldussüsteemide kasutuselevõtuga seoses ning neid kitsaskohti analüüsiski autor põhjalikult.
 • Dokumendihalduse küsimusi teadmusjuhtimise teooria kontekstis analüüsis Oksana Toomsalu-Marlen oma töös „Elektroonilise dokumendihalduse ja teadmusjuhtimise kasutamine erasektori ettevõtetes” (juhendaja Liivi Aarma).
 • Dokumendihaldus kui üks tänapäeva kiiremini arenev eriala on paljude maade ülikoolides üks kindlaid magistriõppe suundi. Kairi Schütz’i magistritöö „ Dokumendihalduse õppekavade võrdlev analüüs Ühendkuningriigis ja Austraalias” (juhendaja Liivi Aarma) käsitles  õppekavade sisu ja arengut vaadeldud maades.
 • Lea Loide magistritöö „Dokumendihalduse ja arhiivinduse eriala magistriõppekavad Eestis ja Soomes: võrdlev analüüs” (juhendaja Liivi Aarma) näitas argumenteeritult mõlema maa sellealase õpetuse ühisosi ja erinevusi.
 • Magister Nadja Konkova kirjutas eksamitöö dokumendihaldussüsteemide juurutamise metoodika kohta avalik-õiguslikes asutustes.
   
   

Arhiiviseaduse eelnõu arvamusringil

Birgit Kibal, Rahvusarhiivi nõunik   
   
ArhSUus arhiiviseaduse eelnõu on valminud riigisekretäri 26.11.2008 ja 06.10.2009 käskkirjadega moodustatud töörühmade nõupidamiste tulemusel. Seaduseelnõu väljatöötamise esimeses etapis valmis 15. aprilliks 2009 arhiiviseaduse uuendamise kontseptsioon ning teises etapis 25. märtsiks 2010 uue arhiiviseaduse eelnõu. Seaduseelnõu ettevalmistamises on osalenud valdkonna asjatundjad Riigikantseleist (Margus Matt, Kaidi Paju, Kädi Riismaa), Rahvusarhiivist (töörühma juht Priit Pirsko, Toivo Jullinen, Hanno Vares, Pille Noodapera, Birgit Kibal), Tallinna Linnaarhiivist (Lea Kõiv), Kultuuriministeeriumist (Anton Pärn), Justiitsministeeriumist (Sandra Mikli). Eelnõu on saanud arhiivinõukogu liikmete heakskiidu 9. juunil 2010.
 
1998. aastal jõustunud arhiiviseaduse eesmärk oli üleminek nõukogulikult arhiivinduse korralduselt kaasaegsele, rajades eeldused nii dokumendi- kui arhiivihalduse heade tavade kujunemiseks. Praeguseks on kehtiva seaduse mitmed õigusteoreetilised aspektid muutunud ja lühiajalise tähtsusega regulatsioonid vananenud. Samuti tingib digitaalse dokumendihalduse laialdane omaksvõtt mitmeid arhiivinduslikke ümberkorraldusi, neist tähtsamatena võib nimetada vajadust lühendada arhiiviväärtusega digitaalarhivaalide üleandmise tähtaega avalikku arhiivi, teabe väärtuse hindamist dokumendi elukaare alguspunktis ning Rahvusarhiivi nõustamise ja kontrollifunktsiooni  ulatuse ja protseduuride täpsustamist.
 
Eelnimetatud põhjustel on uue arhiiviseaduse peamised eesmärgid seotud parimate õiguslike tingimuste loomisega digitaalsele dokumendihaldusele üleminekul ning arhiivitöö efektiivsuse tõstmisega vastavalt infotehnoloogia ja dokumendihalduse valdkonnis asetleidnud muudatustele. Eelnõu arvestab ühtlasi ühiskonna õigustatud ootustega selge juurdepääsukorralduse loomisel avalikele arhivaalidele ning reguleerib arhivaalide kaitset. Võrreldes kehtiva seadusega on uues arhiiviseaduses loobutud Rahvusarhiivi organisatsioonilise ülesehituse detailsest esitamisest ja muude arhiivitöö spetsiifikasse kuuluvate tegevuste kirjeldamisest. Arhiivihalduse toiminguid reguleerib ja täpsustab järgmisel aastal uuendatav arhiivieeskiri.
 
Arhiiviseaduse eelnõu ettevalmistustöö käigus on läbi vaadatud mitme Euroopa Liidu liikmesriigi, samuti teiste juhtivate arhiiviriikide arhiiviseadused. Hoolikam analüüs ja võrdlus viidi läbi Saksamaa, Taani ja Soome arhiivindusliku õigusruumiga. Uue seaduse struktuur järgib Eesti seadusloomes aktsepteeritud lähenemist ning arvestab põhiliste arhiivihalduslike protsesside loogikat. Seaduseelnõu kooskõlastusringile saatmine koos seletuskirja ja arhiivieeskirja kavandiga on plaanitud septembrisse 2010.
Ootame Teie arvamust arhiiviseaduse eelnõule kuni käesoleva aasta 31. juulini. Arvamuse palume saata Rahvusarhiivi nõuniku Birgit Kibali e-postile birgit.kibal@ra.ee.

nbArhiiviseaduse eelnõuga tutvumiseks vaata kodulehe
rubriiki Dokumendihaldus > Aktuaalne

 
 
 

DLM Forumi liikmed kohtusid Madridis

Pille Vestung, DHÜ liigedlm forum

Aprilli uudiskirjas kirjutasin DLM Forumi tegevusest, asutuste ja ettevõtete osalusest ning siis mainisin ka, et DLM Forumi järgmine liikmete kohtumine toimub kevadises Madridis. Osalesin ise üritusel ja nüüd on paras hetk sellest DHÜ suvises uudiskirjas ülevaade teha.
 
Nagu juba aprilli uudiskirjas kirjutasin, korraldab DLM Forum peale kolmeaastase vahega toimuvate suurte konverentside igal aastal ka kaks väiksemat kokkusaamist. Need on mõeldud eeskätt foorumi liikmetele. Neil kohtumistel on liikmetel võimalik osaleda DLM Forumi töös, kuulda ja näha dokumendihalduse valdkonna eksperte, olla kursis valdkonna arengusuundadega ning vahetada kogemusi teiste riikide esindajatega. Ürituse korraldamisse on kaasatud enamasti EL eesistujamaa, seekord siis Hispaania, ja nii olidki DLM Forumi liikmete esindajad seekord 25.-26. mail 2010 Madridis.
 
Sündmuse kohalikeks korraldajateks olid Hispaania rahvusarhiiv ja kultuuriministeerium. Kaks tihedat päeva täis ettekandeid veedeti Hispaania kultuuriministeeriumi ruumides. Osalejaid oli kokku 75, Eestist lausa 7 inimest. Peale Euroopa rahvusarhiivide oli esindatud ka Hong Kong ning seekord oli kohal ka üsna palju dokumendihaldustarkvarade tootjate esindajaid (HP, Autonomy, EMC, Open Text, Oracle, Gordic, Fabasoft, MicroLink Eesti), samuti teiste oluliste dokumendi- ja arhiivihaldusega tegelevate organisatsioonide nagu ICA, ARMA, AIIM esindajad.
 
Vaatamata tuhapilve hirmule kohalesõitnud dokumendihalduse ja arhiivinduse ekspertide aega sisustati foorumi kahe ametliku päeva jooksul paljude ettekannetega ning korraldajamaa pakutud õhtuse koosviibimisega, mis andis peale ettekannetevaheliste kohvipauside võimaluse isiklikke kontakte luua ja kuuldu üle muljeid vahetada.
 
Siinkohal teen kokkuvõtte ettekannetest, mille esitlused lähiajal ka DLM Forumi veebilehele üles pannakse ja kus nendega põhjalikumalt tutvuda saab.

e-Administration – Hispaania ettekanne, mis tutvustas Hispaania arhiivinduse ajalugu, erinevaid probleeme, mis seotud nt Franco diktatuuri aegadega, kui arhiivid suleti ja arhiivinduse regulatsioonid puudusid. Seetõttu on nende arhiivindus palju kannatada saanud ning alles 2007. a anti välja seadused, mis käsitlevad e-dokumente ja e-arhiivi.

Moreq for Health – Ungari IT ettevõtte ülevaade sellest, kuidas nad on Moreq2 kohandanud meditsiiniandmeid haldavate süsteemidega (nimetas neid Biopankadeks, sisaldavad põhiliselt metaandmeid füüsiliste objektide kohta nt analüüsid). Kokkuvõtvalt leidsid nad, et Moreq2 sobib peale DHS-de ka teistsuguste süsteemide funktsionaalsuse hindamiseks, kui teha väikseid erisusi (nt ei ole neil vaja hierarhilist liigitusskeemi).

Civil servant 2.0 and DLM: Trick on Treat – Maineka Hollandi professori Eric Ketelaari ettekanne Web 2.0 tehnoloogia kasutamise kohta avalikus sektoris. Ta esitas näiteid erinevatest riikidest, kus avalik sektor kasutab aktiivselt blogide ja suhtluskeskkondade võimalusi. Hollandi avalikul sektoril on selleks ka oma keskkond www.ambtenaar20.nl. Samuti tõi ta probleemidena välja vajaduse suhtumist muuta. Siiani on dokumendihaldus olnud väga kindlaid reegleid järgiv ja jäik ning vaid dokumendihalduri pärusmaa, aga 2.0 tehnoloogiate kasutuselevõtuga peaks reeglite osakaal vähenema ja suurenema koostöö osakaal. 

moreq2010MoReq 2010 Work Programme – Jon Garde tutvustas MoReq2010 arendusplaani, mille kohaselt juuni lõpus algas esimene avatud arutelu veebis MoReq2010 teemal, augustiks valmib esialgne spetsifikatsioon ja toimub avalik ülevaatus, oktoobris vaatab spetsifikatsiooni üle Euroopa Komisjoni moodustatud ekspertide rühm ning nov-dets peaks MoReq2010 olema heaks kiidetud ja avaldatud. MoReq2010 peaks olema lihtsam ja kergemini kasutada kui MoReq2 versiooni. Kõigil, kes soovivad MoReq2010 loomises osaleda, on võimalus avalikust arutelust osa võtta aadressil contribute2moreq.eu/portal.

Artikkel jätkub siin ...

 

Ühingu ja juhatuse tegevusest

Teele Kurm, DHÜ juhatuse liige

8. mail toimus Viljandis Dokumendihaldurite Ühingu aastakoosolek.
Koosoleku toimumiskohaks valiti seekord Viljandi üks atraktiivsemaid objekte – Pärimusmuusika Ait. Pärast koosolekut said kõik osalejad veeta vabalt aega ühises lõunalauas Viljandi Grand Hotel restoranis.
Üldkoosoleku olulisemate teemade hulgas olid muuhulgas eelmise tegevusaasta kokkuvõte (Katrin Roosileht), Ühingu mõjukaardi (autor Lea Baumann) tutvustus ning uue juhatuse valimine. Ülevaate 2009. aasta Ühingu tegevusaastast ning mõjukaardi leiab siit.
 
Üldkoosolek otsustas, et senine juhatus on oma tööd hästi teinud ning samas koosseisus juhatus valiti ühingut juhtima ja esindama ka järgmiseks kolmeks aastaks. Juhatus valis endi hulgast juhatuse esimehe ning aseesimehe. Juhatuse esimeheks sai Katrin Roosileht, kelle peamisteks ülesanneteks on ühingu esindamine ning dokumendihalduri kutse omistamise koordineerimine. Juhatuse aseesimeheks valiti Tiia Ots, kes seisab hea ühingu finantsjuhtimise ning liikmelisuse koordineerimise eest. Juhatuse liikme Lea Baumanni kohuseks on ühingu koolitustegevuse organiseerimine ning juriidiliste küsimuste lahendamine. Juhatuse liige Mirje Sepp vastutab  ühingu veebilehe toimetamise ning uudiskirja kokkupaneku korraldamise eest. Juhatuse liige Teele Kurm kannab hoolt ühingu veebilehe toimetamise ning ühingu kommunikatsiooni juhtimise eest. Juhatuse liikmete kontaktid ning tutvustuse leiab siit.  
 
Ühingu juurde on moodustatud koolitustoimkond eesotsas koolitusjuhi Kristi Saarsaluga, noortetoimkond ning foorumi toimkond (foorumi kohta loe artiklit eelmises uudiskirjas). Lisaks moodustati aastakoosolekul Ühingu logo arenduse toimkond, koosseisus Katrin Leemet, Imbi Mäeste ja Anu Käärik.
 
Moodustamisel on Dokumendihaldurite Ühingu esimese konverentsi korraldusmeeskond. Sellega seoses palume Ühingu liikmetel, kes soovivad kaasa lüüa DHÜ konverentsi korraldamises,  anda sellest märku Kristi Saarsalule, tel 56 989 734 begin_of_the_skype_highlighting              56 989 734      end_of_the_skype_highlighting.

 

Intervjuusari Esimesed tööaastad

Kristi Ütt, DHÜ noortetoimkond

Seekord räägib oma esimesest tööaastast Vabariigi Presidendi Kantseleis referendina töötav Elke Rimpel. Õppinud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis raamatupidamist ning sekretäritööd, seejärel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias infoteadust ja dokumendihaldust, leidis Elke töökoha, kus saab kasulik olla riigipeale ja seeläbi kogu Eesti riigile. Intervjuud loe siit. Intervjuusari Meie dokumendihaldurid

Teele Kurm, DHÜ juhatuse liige

Dokumendihaldri tööst räägib Katrin Leemet, kes õppinud samuti TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Katrin töötab Põllumajandusameti varahalduse ja asjaajamise osakonna juhataja asetäitjana. Tema igapäevaseks tööks on dokumendi- ja ka arhiivihalduse koordineerimine ning dokumendihaldusprogrammi administreerimine ja kasutajatoe osutamine ameti töötajatele. Intervjuud loe siit.

 
Dokumendihaldurid nüüd ka Facebookis  

Kristi Ütt, DHÜ noortetoimkondfb

Ajaga kaasas käimiseks tekitasime oma dokumendihaldurite kommuunipesa ka Facebook'i. Meid leiab Facebook -> Groups-> Dokumendihaldurid. Tere tulemast!
 

Oktroobrikuu uudiskirja koostamine

Mirje Sepp, uudiskirja toimkond

Uudiskiri on MTÜ Dokumendihaldurite Ühingu häälekandja ja ilmub kord kvartalis. Ühingu tegevusest loe meie kodulehelt www.dokumendihaldus.ee.

Järgmine uudiskiri ilmub oktoobris. Artiklid, uudised ja erialane informatsioon, mida soovite avaldada oktoobri uudiskirjas, edastage 25. septembriks e-postile mirje.sepp@eesti.ee. Ootame Teid kaasa rääkima dokumendihalduse teemadel.

Teadmiseks Ühingu liikmele: sul on võimalus kord aastas levitada tasuta oma tööga seotud dokumendihaldustoote või -teenuse reklaami.


Uudiskirja aitasid koostada:
Liivi Aarma, Birgit Kibal, Eve Kask, Teele Kurm, Katrin Leemet, Karin Oolu, Elke Rimpel, Katrin Roosileht, Mirje Sepp, Pille Vestung ja Kristi Ütt. Täname!
 


Edastasime Teile dokumendihaldus.ee uudiskirja, sest arvame, et olete huvitatud dokumendihalduse alastest teemadest.


Lahku meililistist | Liitu meililistiga2010 MTÜ Dokumendihaldurite Ühing
Email Marketing Powered by Mailchimp