Copy
ראיון עם שני חלאבין

ספרי לנו קצת על עצמך :
כל חיי רציתי להיות אנימטורית! למדתי ציור, רישום, פיסול.  בתיכון הצלחתי להקים מגמה לאנימציה אך לצערי אחרי שנה היא נסגרה:). לאחר הצבא, למדתי לתואר ראשון בקולנוע עם התמחות באנימציה ,ובסיום הלימודים החלטתי שאני רוצה להתמקד ולהתמקצע באנימציית דמויות בתלת מימד.
לאחר חיפוש רב, הכרתי את לירון טופז באחת ההרצאות שהיתה בישראל והחלטתי ללמוד ב"פריים ביי פריים", שם סיימתי 3 קורסים ומזה כחודשיים אני אנימטורית דמויות ב"סנובול".

?מתי ואיך החלה האהבה שלך לאנימציה
הבנתי שאני רוצה להיות אנימטורית בגיל 7, לאחר שראיתי את "מלך האריות" (כמה באנלי) וכל סרט של דיסני (ואח"כ של חברות נוספות ) חיזק בי את האהבה, ההתרגשות והכיף של יצירת אנימציה בעצמי. זהו חלום שהלכתי אחריו באש ובמים ועשיתי כל מה שיכלתי כדי להשתפר ולקדם את עצמי בתחום.
בתום הלימודים ב״פריים ביי פריים״ הועסקת בפרויקט מסחרי שהופק בחברת ההפקה של בית הספר Neko Productions  ,ספרי לנו על החוויה: 
החוויה היתה מאוד כיפית ומלמדת. זה היה הפרוייקט הראשון שלי לאחר הלימודים ב״פריים ביי פריים״ שבו למדתי איך לעבוד על פרוייקט רציני מבחינת לוח הזמנים והדרישות הגבוהות שנדרשות. זאת הייתה החוויה לעבוד עם אנימטורים מכל  העולם על פרוייקט משותף.
לצפייה לחץ כאן

ספרי לנו קצת על העבודה הנוכחית שלך, איך התקבלת, מה היו החששות שלך, על מה את עובדת עכשיו?
אני אנימטורית דמויות ב״סנובול״ , עובדת על סדרות לבייבי. העבודה מאוד מאתגרת, צריך להספיק הרבה במעט זמן, אבל דווקא בסיטואציה כזאת לומדים כל מיני טכניקות ושיטות לפתרונות של בעיות ואתגרים בצורות שלא הייתי יכולה לחשוב עליהן בעבודה רגועה יותר. מקווה שאמשיך לאתגר את עצמי ולהשתפר כל הזמן.


מה סדר היום שלך בהקשר למקצוע? האם את ממשיכה להתאמן על פרוייקטים אישיים במקביל לעבודתך ?
כרגע בזמן עבודתי בסטודיו, אין לי כל כך הרבה זמן לפרוייקטים אישיים, אבל אני כל הזמן מחפשת לראות השראות מאתרים שונים, מעיצובי דמויות, מסרטי סטודנטים חדשים, מסרטים שיוצאים בקולנוע וגם סתם מצפייה מאנשים שיהוו לי השראה לאנימציה שלי.

את למדת אנימציית תלת מימד ב״פריים ביי פריים״, מה היה חשוב לך כשחיפשת מקום לימודים?
אחרי התואר הראשון שלי בו קיבלתי הרבה מאוד מאוד כלים וידע, רציתי להתמקצע ספציפית באנימציית דמויות. חיפשתי מקום שיתן לי יחס אישי, שיעזור לי להשתפר ולהיות יותר מקצועית וטובה. 
מקום בו אוכל לעבוד קשה ולייצר תיק עובדות מספיק טוב ומקצועי כדי שאוכל למצוא עבודה.
ואת כל זה מצאתי ב״פריים ביי פריים״
.

לחץ לצפייה

אילו כלים את מרגישה שב״פריים ביי פריים״ נתנו לך ? מה את מרגישה שלמדת והיכן השתפרת?
הלימודים חיזקו אצלי את הידע וההבנה באנימציה. להיות יסודית במה שאני עושה. לחפש רפרנס, לצלם את עצמי, להבין מה עומד מאחורי הדמות, מה המחשבות והמניעים שלה לסיטואציה. בנוסף, במשך הקורס שמו דגש על פיזיקליות, איך דברים באמת עובדים וזזים כדי שהעבודה שאני אעשה תהיה כמה שיותר נכונה, מדוייקת ואמינה. 
מישהו פעם אמר לי שאנשים שלא עוסקים בתחום רואים סרט אנימציה, מרגישים אם משהו עשוי נכון או לא, אם משהו עובד או לא, אפילו אם הם לא יודעים להצביע בדיוק מה מפריע להם. 
אם הבסיס לאנימציה מבחינה פיזית לא נכון אז הסצנה לא תהיה אמינה והקהל ירגיש את זה ולא יוכל להנות מהסרט כמו שצריך.

מה את ממליצה לסטודנט פוטנציאלי ולמה החלטת להירשם דווקא ללימודים בפריים ביי פריים?
קודם כל הייתי ממליצה  לא לוותר לעצמך! התחום מאוד קשה ותחרותי והתעשייה בארץ מאוד קטנה אך מתפתחת.  אם יש לך באמת את כל הרצון להשקיע, לשבת שעות ולהזיז קונטרולרים, להשקיע בפוזות שיהיו אמינות ורצון לבדר ולשעשע, אז זה המקום והתחום הנכון עבורך. צריך לתרגל כל הזמן, לרצות להשתפר ולהתקדם. החלטתי ללמוד דווקא ב״פריים ביי פריים״ כי אחרי התואר שעשיתי, חיפשתי מקום להתמקצע בו בתחום של אנימציית דמויות בתלת מימד, כי זה התחום שתמיד הכי עניין אותי. לא רציתי תואר נוסף אלא קורס אישי, שהמורים בו הם הטופ, עובדים בתעשייה שכולם רוצים ושואפים להגיע אליה וידעתי שמהם אוכל לקבל את הידע והכלים הנחוצים כדי לבנות תיק עבודות טוב ולעבוד במקצוע.

מי הם כמה מהאומנים שנתנו לך השראה?
כל מי שאני פוגשת לאורך כל השנים נתן לי השראה. כל אחד בדרכו שלו. אם זה אנימטור שלמדתי עליו במסגרת הלימודים, אם זו חברה שלי מהלימודים שעשתה קפיצה אדירה במשך התואר וכיום יוצרת עצמאית של סרטי אנימציה מהממים ומעוררי השראה. והמורה שלי, לירון טופז , אשר הכרתי במקרה לאחר הרצאה שלו בארץ לפני כמה שנים טובות. הוא האמין בי מתחילת הדרך וליווה אותי בצורה מדהימה ואישית לאורך כל הזמן, תמיד כיוון אותי למקום טוב יותר שבו אצליח להשתפר ובסופו של דבר זה השתלם!

לעמוד הפייסבוק
לעמוד הפייסבוק
לאתר שלנו
לאתר שלנו