Copy
NEWSLETTER ŠETRNÉHO STAVEBNICTVÍ PRO MĚSÍC ÚNOR

SEZNAM PLÁNOVANÝCH AKCÍ
Březen
30/03 Brunch s Českou radou pro šetrné budovy a vítězem kategorie Chytrá kancelář

Duben
05/04 Brunch s Českou radou pro šetrné budovy a vítězem kategorie Zdravá kancelář
25/04 Konference Firma pro zdraví

PROFIL EXKLUSIVNÍHO ČLENA CZGBC  

AFI CITY - brownfieldy ožívají
V pražských Vysočanech vzniká na ploše 15 hektarů rozsáhlý projekt AFI CITY. Kromě rezidenčních domů Tulipa City zahrnuje také plochy administrativní a komerční. První administrativní budova „A“, která získala stavební povolení a nachází se přímo u Kolbenovy ulice, naproti stanici metra Kolbenova, nabídne 17 000 m2 pronajímatelné plochy na 19 podlažích. Za architektonickým návrhem celého projektu stojí CMC Architects.
V současné době jsou v areálu AFI CITY ve výstavbě čtyři budovy první fáze rezidenčního projektu Tulipa City. Ta nabídne 257 bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk s plánovaným dokončením v dubnu 2018.  V této fázi je 90 % bytů prodáno. Druhá fáze projektu Tulipa City je aktuálně ve schvalovacím procesu stavebního povolení. Zahájení výstavby a spuštění marketingové kampaně je plánováno na 4. čtvrtletí tohoto roku.
Revitalizací již nevyužívaného průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury získá tato lokalita novou tvář.  Vizí záměru AFI CITY je vytvořit příjemné místo pro práci a bydlení, v podstatě novou pulzující čtvrť. Více o projektu zde. Vedle tohoto projektu AFI v letošní roce plánuje dokončení projektu administrativního centra BUTTERFLY s certifikátem BREEAM Excellent. Vice o projektu zde.


ZVEME VÁS

30.3. Brunch s Českou radou pro šetrné budovy a vítězem kategorie Chytrá kancelář (Praha)
Zveme Vás na neformální pracovní setkání s týmem a zástupci představenstva Rady, na kterém bychom Vám rádi představili aktivity pro letošní rok a zároveň představili vítěze prestižní soutěže. Registrace zde.

05.4. Brunch s Českou radou pro šetrné budovy a vítězem kategorie Zdravá kancelář (Brno)
Zveme Vás na neformální pracovní setkání s týmem a zástupci představenstva Rady, na kterém bychom Vám rádi představili regionální aktivity pro letošní rok a zároveň představili vítěze prestižní soutěže CBRE Zasedačka roku. Registrace zde.


PROBĚHLÉ AKCE

Seminář: Certifikace rezidenčních budov - LEED & BREEAM
První projekty certifikovaného bydlení se začínají objevovat i v Česku, proto se Česká rada pro šetrné budovy rozhodla uspořádat  první seminář věnující se certifikaci v rezidenčním sektoru. Prezentace uskutečněného semináře zde

 

Dřevostavby 2017
Jsme fanoušky dřevostaveb a tak jsme nemohli chybět na pražském veletrhu Dřevostavby 2017, kde krátce představil aktivity Rady a tématiku zdravého vnitřního prostředí, předseda Tomáš Anrejsek z ELAN Interior. 
Uspořádali jsme mezirezortní seminář k finančním nástrojům
V HUBu proběhl 8. února informační seminář o zimním legislativním balíčku EU. Členové týmu naší aliance Šance pro budovy představili novinky v oblasti stavebně-technických požadavků, politického rámce i financování v souvislosti s revizemi směrnic o energetické náročnosti budov a energetické účinnosti. Prostřednictvím aliance prosazujeme smysluplné nastavení prostředí šetrného stavebnictví v České republice, ale i pozici státu k revizím směrnic na úrovni EU.
 

LEGISLATIVA A  FINANCOVÁNÍ 
Poslanci  2.3. jednali o Pařížské klimatické dohodě
K debatě o ratifikaci Pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování se poslanci minulý týden vrátili již po třetí.O Pařížské klimatické dohodě hovořil na ČT24 Petr Holub ředitel aliance Šance pro budovy. Ke shlédnutí zde.
Mezirezortní seminář k finančním nástrojům
V Jablonci nad Nisou koncem února proběhlo mezirezortní setkání na téma finančních nástrojů pro podporu úspor energie. V návaznosti na členskou schůzi aliance a v přítomnosti zástupců relevantních ministerstev včetně rezortu financí a ČMZRB, se diskutoval přístup vlády k přípravě rámce pro podporu zvyšování energetické účinnosti po roce 2020. Diskuze zahrnovala identifikaci bariér pro zavedení a širší aplikaci finančních nástrojů, které jsou pro podporu úspor energie vhodné a které kroky je třeba učinit pro jejich přípravu. Setkání opět ukázalo, že aliance Šance pro budovy vytváří stabilní a důvěryhodnou platformu pro mezirezortní komunikaci.

PRACOVNÍ SKUPINY CZGBC

Zdravá kancelář 2016
Zasedačka roku CBRE zná své vítěze. V kategorii Zdravá kancelář pod patronací České rady pro šetrné budovy letos porota Rady vybrala brněnskou IT společnost Kentico Software. Kenticu gratulujeme. Co nás v Kenticu zaujalo především bylo funkční rozvržení prostoru a vysoká akustická kvalita těchto kanceláří. Více o výherci a finalistech na našem webu. A pokud jste zvědaví jak to u našeho výherce vypadá, můžete nahlédnout přes Google maps zde. V případě zájmu o zapojení se do pracovní skupiny kontaktujte Kristýnu Cabrnochovou:kristyna.cabrnochova@czgbc.org
 
Pracovní skupina Hospodaření s vodou (HV)
První schůzce pracovní skupiny HV proběhla v hojném počtu začátkem února. Přítomni byli zástupci akademické sféry, státní správy, neziskových organizací a široké škály společností s různým zaměřením, byť podobným cílem. Členové pracovní skupiny společnými silami připravili seznam aktuálních legislativních bariér při realizaci úsporných řešeních a návrhy opatření k šetření vody v budovách pro zahrnutí do plánovaného dotačních programu SFŽP. Příští schůzka pracovní skupiny se bude konat v průběhu dubna, kdy bude připraven návrh na další aktivity Rady, především v oblasti PR a vzdělávání, případně ovlivňování legislativního prostředí.  V případě zájmu o zapojení se do pracovní skupiny kontaktujte Moki Topiarzovou: moki.topiarzova@czgbc.org
 
Setkání pracovní skupiny Veřejné zakázky
V únoru proběhlo další setkání pracovní skupiny, kde se rozběhla další činnost Rady v oblasti veřejných zakázek. Jedním z cílů kromě osvěty formou seminářů, bude shromáždit ucelené, ale stručné informace k příkladům dobré praxe a vytvořit infolisty. Dobrá praxe se bude týkat nastavování zadávacích podmínek, hodnotících kritérií, využití Design&Build nebo certifikace při přípravě a realizaci kvalitních veřejných zakázek. Prohloubíme také spolupráci s relevantními ministerstvy. V případě zájmu o zapojení se do pracovní skupiny kontaktujte Petra Zahradníka: petr.zahradnik@czgbc.org

 
Proběhlo setkání pracovní skupiny Energetický management
V polovině února se sešla pracovní skupina, aby připravila činnost na letošní rok. Budeme s věnovat osvětě v oblasti energetického managementu, a to zejména pro cílové skupiny v komerční sféře a průmyslu. K tomu jsme podali žádosti o granty z programu MPO Efekt. Budeme připravovat metodiku pro benchmarking budov, který umožní srovnávat aktuální spotřeby budovy s referenčními hodnotami. Petra Zahradníka: petr.zahradnik@czgbc.org
 
 

ZAPOJTE SE

  

Posílejte nám případové studie, data a projekty
Rada vyzývá své členy, aby zasílali své projekty, případové studie, data a grafické podklady, které bychom mohli dále šířit a podporovat tak značku našich členů a rady jako instituce zaštiťující šetrné stavebnictví v ČR. Email: kristyna.cabrnochova@czgbc.org


NOVINKY ČLENŮ  

Zasedačka roku CBRE 2016 zná své vítěze
Vítězové všech kategorií jsou již od středy 15.2. známi. V hlavní kategorii Zasedačka roku zvítězila společnost BlueLink. Jak vypadají kanceláře zjistíte zde. Seznam vítězů ostatních kategorií zde. Fotografie ze slavnostního vyhlášení zde. 
 


  

Adam Rujbr Architects uspěli v soutěži o nejlepší pasivní dům 
Adam Rujbr architects získali cenu poroty v kategorii Ostatní energeticky velmi úsporné budovy. Porota své rozhodnutí zdůvodnila: „Unikátní rozsáhlý pozemek v kouzelné krajině CHKO, cílevědomý klient, schopný architekt, to jsou ingredience, které vedly k dosud spíše ojedinělému pojetí. Usedlost na samotě reflektuje archetyp venkovského stavení a přitom měřítko okolních dvorců. Porota ocenila citlivé užití oživujících soudobých architektonických prvků a nízkou energetickou náročnost. Možná jen škoda, že se nepodařilo dosáhnout až na pasivní standard.“ Více zde.

 


DOPORUČUJEME
  

V Brně se uskuteční 21. - 24. 3. veletrh Ampér
Veletrh AMPER je po právu považován za největší veletrh elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Veletrhu se zúčastní i několik našich členů, zabývající se automatizací a osvětlením. Více o veletrhu zde.


EXKLUSIVNÍ ČLENSTVÍ
      

        

 
            
 
LinkedIn
Facebook
Vimeo
Website
Máte zájem o publikování vašich novinek, článků a nabídek v rámci webu a měsíčního newsletteru šetrného stavebnictví České rady pro šetrné budovy? Kontaktujte nás na emailu info@czgbc.org

Pokud si již nepřejete dostávat informace a nabídky České rady pro šetrné budovy, odhlaste se zde.