Copy
 
Loov Euroopa
Novembrikuu uudiskiri
Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
 
Vahvad projektid Loov Euroopa toel
 
Loov Euroopa programm on kestnud üle kahe aasta ja esimesed projektid saavad juba tulemusi näidata. Samas on sündimas uusi ning avatud on ka uued taotlusvoorud. Tähele tuleb panna, et Kultuuri alaprogrammi võrgustike ja platvormide taotlusvoorud toimuvad selles rahastusperioodis viimast korda. Filmisõpru ootab ees põnev november, sest reedel teeb avapaugu juba 20. korda toimuv Pimedate Ööde Filmifestival. Filmide vaatamise võistlus #EuropeanFilmChallenge käib täisvõimsusel. Vaheloosimise auhind, reis Poola, on välja jagatud, kuid Berliini festivalile sõidu võitmiseks on kõigil veel võimalus olemas. Pane end kirja! 
Uudised
Valmis andmebaas toetust saanud projektide ja edulugudega
 
Valminud on Loov Euroopa programmist toetust saanud projektide andmebaas, mis koondab endas nii toetust saanud projektide kirjeldus kui ka edulugusid – videoid, projektide kirjeldusi jne. Mõnede edukate projektide kohta saab rohkem teada ka Loov euroopa edulugude konverentsi videost.

Loe lähemalt
#EuropeanFilmChallenge filmivõistluse MEDIA eripreemia võitis Erkki Lindpere
 
#EuropeanFilmChallenge filmivõistluse vaheloosimise eripreemia võitis Erkki Lindpere. Euroopa Komisjoni toetusprogrammi Loov Euroopa MEDIA 25. aastapäeva tähistamise puhul välja pandud auhinnaks on sõit Euroopa Filmiakadeemia (EFA) auhinnatseremooniale Poolas.
Loe lähemalt
MEDIA valikulise kinolevi vooru tulemused
 
Avaldati MEDIA valikulise kinolevi tänavuse vooru II tähtaja tulemused. 
Eestist saavad toetuse järgmised levitajad: A-One Films Estonia, Bestfilm, Estinfilm, Menufilmid, OÜ Ikiru. 
Loe lähemalt
Selgusid noore arhitektuuritalendi auhinna  saajad
 
Esimest korda anti välja noore arhitektuuritalendi auhinnad ja need pälvisid kolm noort loovat arhitekti:Iwo Borkowicz, Tomasz Broma  ja Policarpo del Canto Baquera.
Loe lähemalt
Lisandub kuus kunstniku- ja kirjanikupalga saajat
 
Kultuuriministeerium eraldab loomeliitudele täiendavalt raha kunstniku- ja kirjanikupalga maksmiseks kolmele kunstnikule ja kolmele kirjanikule. Seega tõuseb palgasaajate arv 2017. aastal seniselt kümnelt kuueteistkümnele. Kunstniku- ja kirjanikupalga eelarve eraldab Kultuuriministeerium toetusena loomeliitudele, palga saajad valib välja ja palga maksab Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kunstnike Liit.
Loe lähemalt
Kalender
MEDIA  üksikprojektide arendus 2017 – I tähtaeg 17.november
 
Vooru koondeelarve on 5,39 miljonit eurot. See on 390 000 eurot suurem kui 2016. aastal.
Vaata lähemalt
 
Konverents Euroopa Filmifoorum Tallinn 2016
 
Esmaspäeval, 21. novembril toimub Tallinnas taas kõrgetasemeline visioonikonverents European Film Forum Tallinn. Konverentsi korraldab Pimedate Ööde Filmifestival koostöös Euroopa Komisjoniga.
Vaata lähemalt
 
Kultuurikoostöö taotlusvooru tähtaeg 23.november
 
Riikidevahelise kultuurikoostöö projektide toetamise põhieesmärgks on toetada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite suutlikkust toimida riikide- ja rahvusvaheliselt, edendada kultuuri- ja loovteoste riikidevahelist levitamist ning kultuuri- ja loomesektoris tegutsejate, eriti kunstnike riikidevahelist liikuvust.
Vaata lähemalt
 
Võrgustike taotlusvooru tähtaeg 25. november
 
Euroopa võrgustike all mõeldakse erinevatest riikidest pärit kultuuri- ja loomeorganisatsioonide Euroopa võrgustikke, nt Culture Action Europe, kuhu kuulub vähemalt 15 organisatsiooni, kes omavad juriidilist aadressi vähemalt 10 erinevas programmi osalisriigis ning vähemalt 5 liikmesorganisatsiooni peavad olema EL liikmesriigist.
 
Rahastusvõimalused: Creative Lenses Forum Helsinki 17.november
 
Kultuuriorganisatsioonide traditsioonilised rahastusvõimalused on hääbumas. Millised on aga uued võimalused. Mine kuulama Helsinkisse 17. novembril.
Vaata lähemalt
 
Loov Euroopa Kultuur
kultuur@looveuroopa.ee
+372 588 56622
Loov Eesti, Veerenni 24C 10135 Tallinn
Vaata kõiki kontakte siit

 

Loov Euroopa MEDIA
media@looveuroopa.ee
+372 627 60 65
Eesti Filmi Instituut, Uus tn 3, 10111 Tallinn
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.

 

 

 -