Net als voorgaande jaren is Vocas ook dit jaar weer op de NAB in Las Vegas aanwezig. Aangezien we daar niet allemaal toe in staat zijn hebben we hieronder ons best gedaan om een kort verslag van alle relevante nieuwigheden te maken.


Avid

Avid introduceert versie 5 van Media Composer. Belangrijkste vernieuwingen zijn Quicktime support via AMA en low-cost HD monitoring...

lees verder op vocas.nl



BON

Een in Nederland nog relatief onbekend merk is de Koreaanse LCD fabrikant BON, producent van kwalitatief hoogwaardige professionele monitoren.

BON gebruikt de NAB om de hele product line-up te tonen en in het bijzonder de nieuwe BDM-240L3G. Dit is een 10-bit 24 inch Grade 1 monitor met standaard een 3G aansluiting en de mogelijkheid een eigen LUT te laden.

lees verder op vocas.nl



Canon

Canon introduceert ondermeer een nieuw HD stabilizer objectief. Het is de HJ15ex8.5BKRSE-V met geïntegreerde beeldstabilisatie. Voordeel van de integratie is dat er sprake is van een zeer compacte lens met alle voordelen van de stabilizer.

Daarnaast introduceert Canon een nieuwe 1/3 inch KT17ex4.3B IRSE. Ook nieuw van Canon zijn een tweetal handheld camcorders, de XF300 en de XF305. Beide camcorders hebben 3 full HD 1/3 inch CMOS sensors met als opname medium compact flash cards.

lees verder op vocas.nl



IDX

IDX heeft het productpallet uitgebreid met een aantal accessoires voor zware toepassingen zoals de RED ONE en de SONY F23/F35 camera's.

Een voorbeeld hiervan is de EB-424L waarmee een viertal accu's gekoppeld kunnen worden zodat een grotere capaciteit bereikt kan worden.



JVC

Bij JVC is er veel ruimte gemaakt voor de nieuwe monitoren en de 2D naar 3D converter; de IF-2D3D1. Met deze processor kunnen bestaande 2D beelden worden omgezet naar 3D.
Daarnaast biedt de processor de mogelijkheid om realtime correcties uit te voeren.

Een primeur is de GY-HM790, een nieuwe camcorder, ook geschikt voor meercamera omgevingen.

lees verder op vocas.nl



Litepanels

LED-licht fabrikant Litepanels introduceert de Sola Fresnel's. Dit is een LED-lamp met de verschijningsvorm van een traditionele fresnel lamp. 

Een verdere ontwikkeling op de populaire MicroPro is de MicroPro Hybrid Flash. Deze is speciaal voor de DSLR markt ontwikkeld en heeft de optie om als flitslicht voor de DSLR te dienen.

lees verder op vocas.nl



Marshall

Het belangrijkste nieuws bij Marshall komt van de portable monitors. De populaire 7 inch field monitoren (V-LCD70XP serie) zijn nu geupgrade en van een aantal nieuwe functies voorzien.

lees verder op vocas.nl



Petrol

Petrol toont voor het eerst de nieuwe Deca raincovers. Deze raincovers zijn beschikbaar voor een diverse camcorders, variërend van DV tot grote schoudercameras. Ze zijn grotendeels doorzichtig waardoor de camcorders goed zichtbaar en daardoor bedienbaar blijven.



Panasonic

Panasonic heeft eerder dit jaar al aangekondigd in de herfst van 2010 een one-piece 3D camcorder beschikbaar te hebben. Het betreft de AG-3DA1 welke (ondermeer) dankzij de karakteristieke dubbele lens al veel aandacht heeft getrokken.

Leuk om daarbij te vertellen is dat Vocas Systems (zoals op de foto is te zien) reeds een mattebox voor deze camcorder heeft ontwikkeld!
Het opname formaat van de camcorder is AVCHD op de bekende SDHC/SD memory cards.

Natuurlijk heeft ook Panasonic een 3D productie monitor (de BT-3DL2550) getoond  lees verder op vocas.nl

Ook nieuw is de (eenvoudige) 3D liveproductiemixer AG-HMX100. De mixer heeft geen ingebouwde effect mogelijkheden en is primair bedoeld om beeld te schakelen.

Ook word de opvolger van de populaire AG-HPX301 camcorder getoond; de AG-HPX371. De belangrijkste aanpassing ten opzichte van zijn voorganger zijn de verbeterde 3-MOS beeldsensoren en de beeldprocessing. Natuurlijk blijft het opnamemedium onveranderd P2.
 

Als verrassing toont Panasonic (in een glazen kast) een prototype van een 4/3 inch camcorder. Het betreft een camcorder die volgend jaar leverbaar wordt en waar fotolenzen op gebruikt kunnen worden. Als opname medium is gekozen voor AVCHD.
 



Sachtler

Sachtler heeft de populaire ENG fluidheads Video 18 en Video 20 ge-upgrade. Beide fluidheads krijgen de toevoeging S1 en worden daarmee Video 18S1 respectievelijk Video 20S1

lees verder op vocas.nl



Sony

Sony introduceert een nieuwe Optical disc, de PFD128.
lees verder op vocas.nl

Op camcorder gebied introduceert Sony de PMW-320 SxS camcorder. Dit is een 1/2 inch versie van de eerder geïntroduceerde PMW-350.
lees verder op vocas.nl

Ook wordt een handzame AVCHD camcorder getoond de HXR-MC50E. Het betreft het instapmodel solid-state camcorder met nieuwe CMOS sensoren.

Als eerste komt sony ook met een per direct beschikbare (en betaalbare) OLED fieldmonitor. Het is de 7-inch PVM-740
lees verder op vocas.nl

Sony houdt aan de kant van de productie van 3D materiaal vooralsnog vast aan 2 aparte camera's met een zogenaamde rig.
Sony HDC-P1Om echter een verkleining van de over het algemeen pompeuze rigs mogelijk te maken heeft Sony in de vorm van een HDC-P1 camera, een miniatuur versie van de HDC-1500R ontwikkeld.

In de vorm van een MPE-200 3D processor heeft Sony een realtime 3D processor ontwikkeld die het mogelijk maakt om realtime diverse alignments, conversies en spiegelingen te doen.

Daarnaast wordt er een nieuwe software versie uitgebracht voor de MVS-8000 productie mixer die het mogelijk maakt live 3D te produceren.

Als laatste zijn zowel de LMD-2451TD (24-inch) als de LMD-4251TD (42-inch) vanaf september te verkrijgen in een 3D uitvoering.



Vocas Systems

Vocas Systems toont dit jaar hun compleet nieuwe DSLR lijn.
Het hart van de lijn is een nieuw 15mm light weight support speciaal ontworpen voor de nieuwe generatie DSLR camera's.

lees verder op vocas.nl



Mocht je nog vragen hebben, aarzel dan niet contact met ons op te nemen via email of telefoon.
 

Met vriendelijke groet, 

Het Vocas Team